Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Real Madrid iddialarına yalanlama

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Real Madrid iddialarına yalanlama

Tarih: 6 Aralık 2019 17:03

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İspanyol futbol kulübü Real Madrid'e sponsor oldukları yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın İspanyol futbol kulübü Real Madrid’e sponsor olduğu yönünde bazı basın yayın organlarında yayınlanan haberler üzerine açıklama yapılması gereği hissedilmiştir. Söz konusu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımız ile Real Madrid arasında herhangi bir sponsorluk anlaşması yapılmamıştır" denildi.

İspanyol spor gazetesi Marca'da yer alan, "Real Madrid, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yaptığı anlaşma sonrası artık antrenmanlara formalarında Türkiye reklamıyla çıkacak" haberi bakanlık tarafından yalanlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığının konuya ilişkin resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bakanlığımızın İspanyol futbol kulübü Real Madrid'e sponsor olduğu yönünde bazı basın yayın organlarında yer alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımız ile Real Madrid arasında herhangi bir sponsorluk anlaşması yapılmamıştır."

Marca'da yer alan haber👇Etiketler:  Kültür ve Turizm Bakanlığından Real Madrid iddialarına yalanlamaYORUMLAR