Sloukas'tan Atatürk pankartı açıklaması

Sloukas'tan Atatürk pankartı açıklaması

Tarih: 11 Kasım 2019 20:56

Fenerbahçe Beko’nun başarılı oyuncusu Kostas Sloukas, Beşiktaş Sompo Sigorta mücadelesi sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Derbi mücadelesinde 10 Kasım nedeniyle Fenerbahçe Beko oyuncularının tuttuğu pankartı bilerek tutmadığı ileri sürülen Yunan yıldız, konuyla ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı.

Mücadele öncesinde Fenerbahçe Beko'nun sahaya Atamızın aramızdan ayrılışının 81. yıldönümü adına 10 Kasım pankartıyla çıktığı bölümde Sloukas'ın pankartı bilerek tutmadığı ileri sürülmüştü. A Milli Takım'ın deneyimli oyuncularından Semih Erden de kişisel sosyal medya hesabından tepki göstererek, "Sloukas bu ülkenin ekmeğini yiyip, bu ülkenin kurucusuna saygısızlık yapmayacaksın" yazdı.

Kostas Sloukas'ın tepkiler sonrası yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Lütfen, bunu kimse iddia edemez. Ben bu ülkeye ve bu takıma büyük saygı duyuyorum. 5 yıldır buradayım. Bu ülkeye ve tarihine saygı duyuyorum. Kesinlikle bilinçli yapılmış bir şey söz konusu değil. Ben tamamen maça konsantreydim ve o anda farkına bile varmadım. Herkes benim nasıl biri olduğumu ve bu takım için nasıl mücadele ettiğimi biliyor.

Sonuçta da beş yıldır bu takımda ve bu ülkedeyim. Bu takım ve bu ülke için mücadele ediyorum. Asla benim için saygısızlık yaptığımın söylenmesini kabul edemiyorum. Bu ülkenin arkasında önemli bir tarih var, bunu biliyorum. Buna her zaman saygı gösteriyorum. Evet, ben bir Yunanistan vatandaşıyım ama beş yıldır buradayım ve her gün Türkiye’nin bir temsilcisi olan Fenerbahçe için savaşıyorum.”

basketbol atatürk

Etiketler:  Sloukastan Atatürk pankartı açıklamasıYORUMLAR

Popüler Haberler

SON DAKİKA HABERLER